Kategorie

Ocenění Top Delikatesa

Studie

    Středem vědeckého zkoumání bylo spektrum nenasycených mastných kyselin v senomléku a s tím i otázka: Co se vlastně opravdu skrývá uvnitř mléka?
Po celý rok, od ledna do prosince 2010 výzkumníci pravidelně sbírali a vyhodnocovali vzorky, kde předmětem zkoumání nebylo pouze senomléko, ale také senomléčné sýry.
 
Výsledky zkoumání:
 Senomléko obsahuje přibližně dvakrát více Omega 3 nenasycených mastných kyselin a Konjugované kyseliny linolenové (CLA), než standartní (silážové) mléko a mléčné výrobky v obchodu s potravinami.


Podstatný význam mastných kyselin
 
Senomléko a senomléčné produkty nejsou pouze chutným a skvělým požitkem, ale také přirozeným zdrojem Omega-3 kyseliny a Konjugované kyseliny linolenové (CLA). Tyto podstatné mastné kyseliny jsou pro naše tělo nezbytné a mají mimo jiné také následující efekty:


Omega 3 nenasycené mastné kyseliny

- pozitivně působí na kardiovaskulární systém
- snižuje krevní tlak
- chrání cévy
- protizánětlivý


Konjugovaná kyselina linolenová (CLA)

- zvyšuje a podporuje odbourávání tukových zásob
- snižuje hladinu cholesterolu
- posiluje imunitní systém, tělo je schopno se lépe ubránit vzniku onemocnění včetně rakovinného bujení
- pomáhá zmírnit již probíhající nemoci
- vykazuje antioxidační účinek
- podporuje růst svalové hmoty

                                       

                    Z tohoto důvodu je důležité, abychom tyto prospěšné mastné kyseliny dodávali tělu v pravidelných dávkách vyvážené                                                                               pestré stravy stejně tak, abychom dodržovali zdravý životní styl.


top